Wczytuję dane...
Kod producenta: 01060287
Waga produktu: 0.25 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
11,00 PLN
Zawartość opakowania: 0.25 kg

Masa cukrowa Rainbow - czerwona 250g

Jest niezbędna przy dekorowaniu tortów. Można ją mieszać z masami cukrowymi Rainbow w innych kolorach, co pozwala na uzyskiwanie wielu odcieni. Przykładowo dodanie białej masy nada czerwieni bardziej pastelowego wyglądu.

Dekorowanie tortów masą w kolorze czerwonym

Przed przystąpieniem do dekorowania należy przez chwilę wyrabiać masę w rękach. Gdy masa cukrowa Rainbow – czerwona 250 g stanie się plastyczna, należy ją rozwałkować na placek wielkości powierzchni, którą chcemy pokryć. W przypadku klejenia się masy do blatu warto posypać go cukrem pudrem. 

Formowanie figurek

Wyrobioną masę można dowolnie formować na kształt figurek i innych ozdób. Gdy dekoracja jest delikatna można wzmocnić masę poprzez dodanie do niej masy do figurek Princess, która jest dostępna w naszym sklepie.

skład: cukier, syrop glukozowy, tłuszcz roślinny (palmowy, kokosowy), skrobia kukurydziana, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol e422, woda, naturalny aromat waniliowy, substancja zagęszczająca: guma ksantanowa e415, regulator kwasowości e330, kwas cytrynowy, barwniki: e120-e160a-e100

kolor: czerwony

sposób użycia / przepis na obkładanie tortów

masę delikatnie wyrobić rękoma i rozłożyć na blacie posypanym cukrem pudrem lub na podkładzie z maty silikonowej. rozwałkować masę na placek większy niż powierzchnia tortu (tak żeby pokrył również jego boki - zakład ok. 15 cm). następnie za pomocą wałka lub na macie przenieść masę na tort (w celu dobrego przyklejenia masę cukrową kładziemy na tort pokryty masą maślaną). obkładanie tortu masą zawsze zaczynaj od równego rozłożenia masy i dokładnego przyklejenia jej do powierzchni, a następnie stopniowo należy obklejać boki tortu od górnej krawędzi ku dołowi, tak żeby pod masą nie znalazło się powietrze. wyrównaj górę i boki za pomocą packi cukierniczej, po czym dociśnij dolny brzeg przy podstawie i odetnij pozostałą część masy. ozdoby do masy najlepiej przyklejać za pomocą kleju spożywczego lub niewielkiej ilości wody. masę można malować barwnikami w żelu, za pomocą aerografu oraz barwnikami pudrowymi. przy wykonywaniu ozdób delikatnych należy pomieszać rainbow paste z princess paste nadając jej tym samym większej elastyczności i trwałości kształtu.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...
Polecamy