Wczytuję dane...
Kod producenta: 01060313
Waga produktu: 1 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
46,00 PLN
Zawartość opakowania: 1 kg

Masa cukrowa Rainbow Lila, 1 kg

Gotowa masa znajduje szerokie zastosowanie w cukiernictwie. Można ją mieszać z masami o innych kolorach, co pozwala na uzyskanie całej palety barw. Dodatek białej masy cukrowej pozwoli na uzyskanie bardziej pastelowego odcienia.

Stosowanie masy cukrowej Rainbow

Po chwili wyrabiania w rękach mas cukrowa Rainbow Lila 1 kg staje się plastyczna. Wystarczy ją wtedy rozwałkować na placek niewiele większy od powierzchni tortu, który chcemy pokryć. W przygotowaniu ozdób płaskich przydadzą się foremki i nóż kuchenny. Figurki i inne przestrzenne ozdoby można formować w rękach. Delikatne dekoracje można utwardzić przez dodatek masy do figurek Princess, która jest dostępna w sklepie. Masa cukrowa Rainbow nie wymaga stosowania usztywniaczy w postaci wykałaczek i drucików.

skład: cukier, syrop glukozowy, tłuszcz roślinny (palmowy, kokosowy), skrobia kukurydziana, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol e422, woda, naturalny aromat waniliowy, substancja zagęszczająca: guma ksantanowa e415, barwnik: e120 koszenila – e133 błękit brylantowy fcf

kolor: lila

sposób użycia / przepis na obkładanie tortów

masę delikatnie wyrobić rękoma i rozłożyć na blacie posypanym cukrem pudrem lub na podkładzie z maty silikonowej. rozwałkować masę na placek większy niż powierzchnia tortu (tak żeby pokrył również jego boki - zakład ok. 15 cm). następnie za pomocą wałka lub na macie przenieść masę na tort (w celu dobrego przyklejenia masę cukrową kładziemy na tort pokryty masą maślaną). obkładanie tortu masą zawsze zaczynaj od równego rozłożenia masy i dokładnego przyklejenia jej do powierzchni, a następnie stopniowo należy obklejać boki tortu od górnej krawędzi ku dołowi, tak żeby pod masą nie znalazło się powietrze. wyrównaj górę i boki za pomocą packi cukierniczej, po czym dociśnij dolny brzeg przy podstawie i odetnij pozostałą część masy. ozdoby do masy najlepiej przyklejać za pomocą kleju spożywczego lub niewielkiej ilości wody. masę można malować barwnikami w żelu, za pomocą aerografu oraz barwnikami pudrowymi. przy wykonywaniu ozdób delikatnych należy pomieszać rainbow paste z princess paste nadając jej tym samym większej elastyczności i trwałości kształtu.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...
Polecamy