Wczytuję dane...
Waga produktu: 5 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
152,00 PLN
Zawartość opakowania: 5 kg

Polewa z surogatu czekolady białej, w pastylkach, na bazie mleka chudego w proszku, tłuszczów roślinnych utwardzonych i cukrów. Ma kolor biały, z odcieniem kości słoniowej, o delikatnym, mlecznym smaku i zapachu. Jest szczególnie wskazana do glazurowania; ma lepkość i granicę płynięcia idealne do formowania wstążek i dekoracyjnych wzorów na wyrobach cukierniczych.

Sposobu użycia:

ROZPUSZCZANIE: 
surogat czekolady musi być rozpuszczony poprzez podgrzanie w łaźni wodnej w temperaturze nieprzekraczającej 45°C. Gwałtowne podgrzewanie i zbyt wysokie temperatury mogą zmieniać smak surogatów i powodować ich nieodwracalne zgęstnienie. Należy unikać zanieczyszczenia surogatów czekolady innymi produktami. Nawet minimalna ilość wody lub mąki ma niszczący wpływ na ich płynność i trwałość.

OBLEWANIE: 
rozpuszczony surogat, utrzymywany w temp. 40-45°C i mieszany od czasu do czasu, może być używany bezpośrednio do oblewania bez konieczności temperowania. Oblane produkty powinny być natychmiast umieszczone w chłodnym miejscu, aby uzyskać szybkie zestalenie polewy, co zapewni intensywny i trwały połysk.

PRODUKCJA WYROBÓW FORMOWANYCH: do wykonania małych wyrobów, jak czekoladki, surogat powinien być wlany w foremki w temp. 40-45°C; natomiast do wyrobów większych, jak na przykład jajka wielkanocne, zaleca się schłodzić surogat, mieszając, do temp. 36-38°C, przed wlaniem do form. Wylane formy muszą być natychmiast wstawione do lodówki (temp. 5-10°C) i pozostawione w niej do czasu, kiedy zestalony produkt będzie można łatwo wyjąć.

Polecamy