Wczytuję dane...

Śmietana roślinna – kiedy się sprawdzi?

Śmietana roślinna – kiedy się sprawdzi?

W poprzednim artykule mówiliśmy o słodkościach, które można przygotować na mający miejsce 5 stycznia Dzień Bitej Śmietany. Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że tradycyjna śmietana z mleka zwierzęcego nie jest dla każdego. Dlatego dzisiaj chcielibyśmy przedstawić produkt, który spodoba się wszystkim osobom nie tolerującym śmietany z mleka krowiego lub koziego, czyli śmietanę roślinną. Czym ona jest i kiedy się sprawdzi? Przekonajmy się!

Czym jest śmietana roślinna?

Śmietana roślinna to nic innego jak wegańska alternatywa dla tradycyjnej śmietany z mleka krowiego lub koziego. Jest to produkt na bazie roślinnych składników, który z powodzeniem można wykorzystać do ciast, lodów i deserów czy zup. Mając odpowiednie produkty, możesz nawet przygotować ją samodzielnie w domu, wykorzystując do tego między innymi tofu, mleko sojowe czy orzechy nerkowca. My jednak chcielibyśmy przedstawić gotową do użytku śmietanę roślinną, którą możesz kupić w naszym sklepie internetowym Sugar-Craft.

W ofercie naszego sklepu cukierniczego znajdziesz śmietany roślinne od takich producentów jak Pif Pof oraz Dawn Foods. Są to produkty, które wystarczy ubić, by uzyskać masę, która pod względem konsystencji i smaku do złudzenia przypomina tradycyjną śmietanę z mleka zwierzęcego. Do proponowanych produktów, w celu osłodzenia śmietany, można dodać odrobinę kakao, amaretto lub innych wybranych dodatków.

Proponowane przez nas śmietany roślinne to produkty, które znakomicie sprawdzą się zarówno w domowym cukiernictwie, jak również w profesjonalnych kawiarniach i cukierniach, serwujących wegańskie słodkości. Roślinna śmietana może być połączona zarówno z nadzieniami owocowymi, jak również z kremami czekoladowymi czy budyniowymi.

Śmietana roślinna – dla kogo będzie idealna?

Okoliczności, w których sprawdzi się śmietana roślinna, są przede wszystkim dwie. Będzie ona znakomitym wyborem przede wszystkim dla wegan, którzy w swoim jadłospisie nie akceptują produktów odzwierzęcych, a nie chcą rezygnować ze słodkich babeczek, ciastek i innych przysmaków. Roślinna śmietana idealnie sprawdzi się również w przypadku osób, które nie tolerują nabiału. Doskonale wiemy, że alergie na nabiał mogą być bardzo uciążliwe i w takich sytuacjach roślinne alternatywy są bardzo pożądane – zwłaszcza wtedy, gdy chodzi o dzieci, którym nie chcemy odmawiać słodkości.

Warto jednak pamiętać, że śmietana roślinna nie jest zarezerwowana tylko dla konkretnych grup. To prawdziwy przysmak, którego z pewnością każdy powinien spróbować!