Wczytuję dane...

Produkty cukiernicze – jakie marki wybrać?

Produkty cukiernicze – jakie marki wybrać?

Początki z cukiernictwem bywają trudne – doskonale o tym wiemy. Osoby, które chcą spróbować swoich sił z ciastami, wypiekami i tortami artystycznymi często zwracają się do nas z pytaniami nie tylko o to, jak i od czego zacząć, ale także jakim markom produkującym czekolady, praliny i masy cukrowe warto ufać. Dlatego w dzisiejszym artykule postanowiliśmy krótko odpowiedzieć na to pytanie i polecić firmy, których produkty sami wykorzystujemy na co dzień… Zapraszamy do lektury!

Na co zwracać uwagę kupując produkty cukiernicze?

Generalnie rzecz ujmując, wszelkiego rodzaju produkty cukiernicze, takie jak kremy, stabilizatory, czekolady, masy cukrowe czy pasty, mają dwa cele. Po pierwsze, mają pomóc w osiągnięciu odpowiedniego, idealnie skomponowanego smaku ciasta, tortu czy babki. Po drugie, mają sprawić, by całość atrakcyjnie wyglądała.

Pamiętaj jednak, że wygląd i smak nie powinny być decydujące. Niezależnie bowiem od tego, czy przygotowujesz w swojej kuchni przysmaki dla najbliższych, czy też planujesz profesjonalnie zająć się cukiernictwem, nie powinieneś serwować gościom sztucznie słodkich ciast i tortów. Warto wybierać przede wszystkim takie produkty cukiernicze, które mają jak najbardziej naturalny skład. Konkretne przykłady? Oto producenci, których sami możemy polecić!

DAWN FOODS – stuletnia historia

Na początek przedstawiamy firmę Dawn Foods która liczy sobie już niemal sto lat. Wszystko zaczęło się od pysznych donutów, a dziś… dziś Dawn to ogromne przedsiębiorstwo, które swoje produkty cukiernicze dostarcza do domów, restauracji, cukierni i kawiarni rozsianych po wszystkich zakątkach świata. Co więcej, firma współpracuje z ekspertami z różnych krajów, dzięki czemu jej oferta nie tylko jest bardzo różnorodna, ale również regularnie się rozszerza.

Mieszanki, posypki, mąki, polewy czy stabilizatory… to tylko niewielka część bogatej propozycji Dawn Foods. Marka ceni sobie najwyższą jakość swoich produktów oraz, jak można się dowiedzieć z jej strony, odpowiedzialność społeczną.

IRCA – propozycja dla piekarzy i cukierników

Irca to kolejna marka, której historia liczy sobie już sto lat. Rodzinna firma została założona w 1919 roku i od tego czasu specjalizuje się w produkcji produktów cukierniczych i piekarskich. Obecnie artykuły spożywcze IRCA są eksportowane do ponad pięćdziesięciu krajów. I powiedzmy sobie wprost – nie ma w tym nic dziwnego!

Także w naszym sklepie Sugar-Craft można znaleźć przepyszne, wysokojakościowe produkty marki Irca. Oferujemy między innymi pasty w najróżniejszych smakach, czekolady, kremy czy masy cukrowe w wielu kolorach i smakach. Musisz tego spróbować!