Wczytuję dane...

Narzędzia do modelowania masy cukrowej – czy warto je kupić?

Narzędzia do modelowania masy cukrowej – czy warto je kupić?

Planujesz rozpoczęcie przygody z cukiernictwem artystycznym? Wspaniale! To bardzo inspirujące i twórcze zajęcie, które znakomicie sprawdza się nie tylko jako sposób na zarabianie pieniędzy, ale także jako zwykłe hobby. Początki bywają jednak trudne i wiele osób zastanawia się, czy warto od razu inwestować duże pieniądze w tę pasję. Dzisiaj spróbujemy krótko odpowiedzieć na pytanie, czy warto na starcie kupować narzędzia do modelowania masy cukrowej?

Zestaw narzędzi do modelowania, czyli niezbędnik cukiernika

Na początek opowiedzmy w ogóle o tym, co znajduje się w zestawie narzędzi do modelowania masy cukrowej, z którego korzystają profesjonalni cukiernicy oraz amatorzy, którzy złapali już cukierniczego bakcyla.

Podstawą jest specjalny nożyk do cięcia masy cukrowej, choć być może bardziej precyzyjnym określeniem byłoby słowo „skalpel”. Jest to niewielkie akcesorium przeznaczone stricte do cięcia masy cukrowej, które w tym aspekcie sprawdza się dużo lepiej niż tradycyjne noże kuchenne. Przy wycinaniu różnego rodzaju kształtów – na przykład owalnych – przyda się także radełko z różnymi końcówkami.

Specjalistom taki zestaw oczywiście nie wystarczy. Profesjonalni cukiernicy korzystają z najróżniejszych narzędzi do modelowania masy cukrowej, wśród których można znaleźć rysiki różnej grubości, kule, kości i muszelki, które znakomicie nadają się do modelowania figurek ludzi, zwierząt, postaci z bajek czy kwiatów. Są one zaprojektowane tak, by umożliwiały łatwe modelowanie i tworzenie trójwymiarowych wykończeń z masy cukrowej.

Ile kosztuje zestaw i czy warto go kupić?

Czy warto kupić taki zestaw w momencie, gdy dopiero zaczynasz przygodę z cukiernictwem artystycznym? W sklepach internetowych można co prawda znaleźć zestawy narzędzi do modelowania za kilkanaście-kilkadziesiąt złotych, niemniej warto mieć świadomość tego, że jakość wykonania takich akcesoriów raczej nie będzie powalająca. Oczywiście, mogą one pomóc w poznawaniu tajników cukiernictwa artystycznego, lecz z drugiej strony – mogą się psuć i sprawiać trudności w użytkowaniu, a co za tym idzie, zniechęcać do dalszej nauki.

Lepsze narzędzia, takie jak akcesoria oferowane przez nasz sklep Sugar Craft, wiążą się z wydatkiem około 200 złotych. Są to profesjonalne, niezawodne narzędzia, które z pewnością spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających osób.

Doskonale wiemy jednak, że wydanie 200 złotych na starcie przygody z artystycznymi tortami i ciastami może być ryzykowne. Dlatego początkującym osobom polecamy zakupienie na początku kupno dobrej jakości skalpela i radełka, które pomogą w wycinaniu najprostszych kształtów. Nie będzie do duży wydatek, a pomoże odpowiedzieć na pytanie, czy taka zabawa jest dla Ciebie i czy warto w inwestować w cukiernictwo artystyczne większe pieniądze.