Wczytuję dane...

Tort na urodziny dziecka? Tylko z cukierni artystycznej!

Tort na urodziny dziecka? Tylko z cukierni artystycznej!

Urodziny dziecka to zawsze duże wydarzenie w domu. I to nie tylko dla małego jubilata, ale także dla jego rodziców oraz wszystkich zgromadzonych gości. Podczas urodzinowej zabawy, wiadomo, musi być tort. Najczęściej przygotowujemy go samodzielnie lub kupujemy w tradycyjnej cukierni. A gdyby tak wybrać tort z cukierni artystycznej? Oto zalety i wady takiego rozwiązania!

Tort urodzinowy – z cukierni tradycyjnej czy artystycznej?

Tradycyjne cukiernie znajdziemy niemal wszędzie – zarówno w centrum dużego miasta, jak również niewielkich miejscowościach, leżących na obrzeżach. Nic więc dziwnego, że zamawiając tort urodzinowy dla dziecka, najczęściej wybieramy właśnie takie przedsiębiorstwa.

Powiedzmy też sobie wprost, nie ma w tym nic złego. Wypieki z renomowanych cukierni, posiadających pozytywne opinie raczej nas nie rozczarują – przeciwnie, z pewnością będą smaczne i zasmakują zgromadzonym gościom. Nie zapominajmy jednak, że w takich cukierniach najczęściej mamy ograniczone pole wyboru tortów, które zazwyczaj produkowane są masowo. A przecież na urodziny pociechy chcemy przygotować coś wyjątkowego, prawda?

Dlaczego warto wybrać cukiernię artystyczną?

Cukiernictwo artystyczne to stosunkowo nowa branża w naszym kraju, choć niewątpliwie rozwijająca się bardzo dynamicznie. Dlaczego warto wybrać tort z cukierni artystycznej? Główną zaletą wypieków artystycznych jest to, że mogą przybrać dosłownie dowolną formę. I nie mówimy tu tylko o sześcianach czy walcach – takie torty mogą mieć całkowicie dowolny kształt, a jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Twoje dziecko uwielbia bajki Disneya? Doświadczony cukiernik przygotuje tort z Myszką Miki lub dowolną inną postacią? A może pociecha gra w piłkę lub jest książkowym molem? Tort w kształcie futbolówki i piłkarskiego buta lub stosy książek to łatwizna dla cukiernika artystycznego!

Torty artystyczne są w pełni spersonalizowane, więc najczęściej do ich przygotowania używa się składników o wyższej jakości niż ma to miejsce w przypadku wielu tradycyjnych cukierni. Nie ma też problemu ze stworzeniem własnej kompozycji smakowej dla cukiernika.

Czy torty artystyczne mają jakieś wady? Cóż… trzeba liczyć się z tym, że taki wypiek będzie droższy niż powstały z „masówki” – czasem, w przypadku bardziej skomplikowanych projektów, nawet dość mocno. Jednak czego się nie robi dla dziecka, prawda?