Wczytuję dane...

Światowy dzień pieczenia - jak się do niego przygotować?

Codziennie jest jakaś okazja do świętowania - imieniny, urodziny czy też to, że akurat tego dnia była ładna pogoda. Natomiast tym co wyróżnia dzień 17 maja, to Światowy Dzień Pieczenia, który warto ukoronować własnoręcznie przygotowanymi łakociami. Jeśli chcesz zaskoczyć swoich bliskich ciastem z najwyższej półki, to warto się przygotować!

Wybierz swój smak

W pierwszej kolejności zdecydujcie o charakterze swojego popisowego dania. Czy postawicie na mocny, zaskakujący smak, czy może skłonicie się w stronę klasycznych wypieków, ale przygotowanych w ciekawy sposób?

Serniki są bardzo wdzięcznym ciastem, które można przygotować na kilka różnych sposobów, dlatego możecie zacząć od niego!

Wersję na zimno możesz przygotować w silikonowych formach, dzięki czemu możesz podać je w postaci miniaturowych porcji gotowych do zjedzenia na raz, a każdą z nich możesz przyozdobić innymi dodatkami. Owoce, kremy, sosy i polewy są Twoimi przyjaciółmi i pomogą Ci w stworzeniu niezapomnianej uczty małym nakładem sił.

Mierz siły na zamiary

Każdy z nas chce wypaść jak najlepiej, ale trzeba pamiętać o tym, że nie zawsze jesteśmy gotowi na najcięższe wyzwania. Nie musisz zaczynać od pięciowarstwowego ciasta przekładanego kremem i udekorowanego własnoręcznie stworzoną masą cukrową. Warto w pierwszej kolejności sięgnąć po coś prostszego, a nawet można spojrzeć na gotowe mieszanki cukiernicze, które zawierają wszystkie potrzebne składniki i intuicyjną instrukcję za którą należy podążać. Dzięki temu nauczycie się podstaw, a w następnych krokach będziecie mogli przejść do tworzenia ciasta całkowicie od zera! Pamiętajcie, że spędzanie czasu w kuchni nie powinno być przykrym obowiązkiem, dlatego nie zmuszajcie się do czegoś, do czego zupełnie nie czujecie powołania.

Ciasto z cukierni? Nic w tym złego!

W momencie kiedy nie ma czasu na ćwiczenia w kuchni, a wolne chwile wolicie spędzić w inny sposób, to sprawienie sobie i rodzinie przyjemności w postaci sklepowych słodyczy również jest dobrym wyjściem! Obecnie w większości sklepów można dostać wyroby piekarnicze w postaci ciast, babeczek czy pączków, a jeśli szukacie czegoś z wyższej półki, to zalecamy zerknąć na cukiernie w waszej okolicy.

Obecnie torty artystyczne są nieodłącznym elementem świąt, komunii lub urodzin, więc jeśli macie w swoim towarzystwie kogoś kto ma za sobą podobne wydarzenia, to nie bójcie spytać się o kontakt - w końcu najważniejsza jest radość z pysznego ciasta na stole, a kto je wykonał jest kwestią drugorzędną.