Wczytuję dane...

Sposoby na ozdobienie tortu urodzinowego

Upieczenie tortu urodzinowego to świetny sposób na celebrację jubilata. Idealnie sprawdzi się w roli prezentu dla bliskiego, lub jako poczęstunek dla gości. Warto jednak wypiek odpowiednio udekorować, tak aby wywarł jak najlepsze wrażenie. Sprawdź kilka sposobów na ozdobienie tortu urodzinowego.

Co będzie potrzebne do dekoracji tortu?

Zanim możliwe będzie przystąpienie do wykonania dekoracji, najpierw należy ją odpowiednio zaplanować. Zastanów się, jak wypiek ma się prezentować. W zależności od tego niezbędne będzie wykorzystanie akcesoriów cukierniczych oraz preparatów takich, jak barwniki, masa cukrowa czy polewy. Przy bardziej złożonych projektach zarezerwuj sobie odpowiednią ilość czasu na ozdobienie tortu. Dzięki temu uzyskasz najlepsze efekty.

Maca cukrowa – idealna dla początkujących i zawodowców

Masa cukrowa idealnie sprawdzi się do dekoracji każdego wypieku. W zależności od swojej wizji oraz stopnia zaawansowania zdolności ozdabiania wypieków możesz jej użyć na różne sposoby:

  • obłożenie tortu

Szybką metodę dekoracji wypieku, jest obłożenie go gotową masą cukrową. W SugarCraft znajdziesz produkty w różnych kolorach, które idealnie nadadzą się do nakrycia tortu. Możesz to wykonać poprzez rozwałkowanie masy na blacie oprószonym cukrem pudrem, a następnie delikatne przełożenie jej na wypiek. Warto wcześniej otynkować tort masą maślaną, dzięki czemu masa cukrowa będzie łatwiej przylegać. Następne pamiętaj o wyrównaniu produktu i usunięciu wszelkich wybrzuszeń.

  • stworzeniu figurek i dekoracji

Za pomocą masy cukrowej możliwe jest wycinanie różnych ozdób, takich jak kwiaty, liście czy serca. Bardziej doświadczeni cukiernicy mogą zdecydować się na stworzenie figurek. Dzięki temu tort z pewnością będzie prezentować się wyjątkowo.

W zależności od Twojej inwencji twórczej możesz zdecydować się na wypiek obłożony masą cukrową lub ozdobiony dekoracjami z niej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć obie te metody. W ten sposób można stworzyć niebanalnie wyglądający wypiek.

Dekoracja tortu kremami i polewami

Wielbiciele tradycyjnego sposobu dekorowania wypieków, z pewnością polubią profesjonalne kremypolewy. Za pomocą tego pierwszego produktu i rękawa cukierniczego można stworzyć niezwykłe wzory, przypominające kwiaty czy gwiazdy. Krem świetnie będzie wyglądać nie tylko na torcie, ale również tarcie. Natomiast polewa będzie idealnym wykończeniem takiej dekoracji, a do tego doda smaku. W zależności od swoich preferencji w SugarCraft możesz wybrać produkty w wielu rodzajach.