Wczytuję dane...

Szybki i sprawdzony sposób na domowe lody!

Czym tak naprawdę są lody?

Podczas kupowania lodów w pudełku czy na patyku zazwyczaj nie zaglądamy na tył  opakowania aby sprawdzić skład. Jednak przy domowej produkcji lodów jest on bardzo prosty - zawiera się w nim śmietana, cukier i mleko.

Jak więc z tych kilku składników wyczarować pyszny pucharek?

200 ml śmietanki 36% wymieszaj w garnku z jedną trzecią szklanki cukru, a kiedy całość będzie jednolitą masą, to zdejmujemy to z ognia. Następnie do garnka wlewamy resztę składników - kolejne 200 ml śmietanki i tyle samo mleka, a wymieszany produkt miksujemy aż do uzyskania gładkiej masy. To jednak nie koniec - przekładamy całość do zamrażarki na około pół godziny, a następnie tak częściowo zmrożoną masę miksujemy drugi raz. Ten proces nadaje lodom ich charakterystycznej puszystości i po zostawieniu na kilka godzin, a najlepiej na całą noc mamy gotowe, śmietankowe lody!


Do tej podstawy możemy dodać wiele składników do podania - ulubione owoce czy całą gamę sosów do lodów, które idealnie dopełnią śmietankowy smak i z pewnością przebiją te ze sklepowych półek. Natomiast co w przypadku kiedy chcemy zacząć produkcję lodów na szerszą skalę?


Smak domowych lodów nie tylko przy rodzinnym stole

Jeśli planujesz biznes związany z produkcją deserów, to warto czerpać wiedzę od specjalistów. Sklep Sugarcraft ma w swojej ofercie produkty przeznaczone dla komercyjnych cukierni, a składniki sprzedawane przez nich są najwyższej jakości. Jeśli chodzi o dodatki do lodów, to znajdziecie tam całą gamę produktów z tym związanych - od smakowych stabilizatorów do śmietany, przez pasty smakowe do lodów aż po wyjątkowe sosy, którymi udekorujecie każdy deser. Nawet jeśli wasza działalność nie wiąże się tylko i wyłącznie z lodami, a na przykład prowadzicie cukiernię gdzie można zjeść ciasta na miejscu, to szarlotka na ciepło z domowymi lodami waniliowymi lub śmietankowymi z pewnością przyciągnie wielu klientów przez cały rok.

Jeśli szukasz sklepu, w którym znajdziesz produkty, które Twoją pasję wyniosą do poziomu sztuki, to Sugarcraft jest miejscem dla Ciebie! Nie czekaj i sprawdź, pasja do gotowania do dar!