Wczytuję dane...

Jakie słodkości przygotować na Halloween?

Jakie słodkości przygotować na Halloween?

Impreza, w ramach której dzieci przebierają się za straszne i fantastyczne postaci, z pewnością będzie w tym roku inna niż zawsze. Ze względów bezpieczeństwa warto odpuścić sobie tradycyjne odwiedzani domów i samemu w rodzinnym gronie przygotować domowe, tematyczne słodkości. Jakie smaczne przekąski można zrobić na Halloween?

Propozycja dla zaawansowanych, czyli halloweenowy tort

Osoby, które dysponują wolnym czasem, podstawowymi umiejętnościami plastycznymi oraz odpowiednimi narzędziami do modelowania, mogą wykonać autorski tort halloweenowy. Na początku należy wykonać zwykły tort, którego składniki i poszczególne warstwy zależą wyłącznie od indywidualnych preferencji. Następnie trzeba obłożyć go masą cukrową – tutaj też wiele zależy od Twojej inwencji twórczej. Jeśli chcesz, by tort przypominał halloweenową dynię, wybierz masę cukrową w kolorze pomarańczowym, jeśli ma on przypominać ducha – białą. Autorskie pomysły również są mile widziane!

Na kolejnym etapie niezbędne są akcesoria cukiernicze, takie jak foremki i narzędzia do modelowania masy cukrowej. Z ich pomocą wytniesz w masie cukrowej i czekoladzie plastycznej kształty, które będą potrzebne do ozdobienia tortu – wycięcia na oczy dni, kształty duszków, kocie głowy i inne. Możesz wykonać również trójwymiarowe ozdoby. Choć może wydawać się to trudne, tworzenie figurek z masy cukrowej przypomina lepienie w plastelinie, więc stworzenie kształtu duchów lub wymodelowanie dyni nie powinno być trudne!

Jak zrobić coś z niczego – inne pomysły na halloweenowe słodkości

Zdajemy sobie sprawę z tego, że dekoracyjny tort jest czymś, z czym nie każdy może sobie poradzić. Doskonałą alternatywą będą ciastka kupione w markecie i tematycznie udekorowane – podobnie jak pierniki na Boże Narodzenie. Aby osiągnąć fantastyczny efekt, kup okrągłe herbatniki. Następnie, korzystając z narzędzi do modelowania masy cukrowej i foremek, wytnij w rozwałkowanej masie okrągłe kształty, rozmiarem odpowiadające ciastkom. Później, korzystając z kleju spożywczego, przyklej masę do herbatników.

Jakiej masy cukrowej użyć? Polecamy kupno masy czerwonej i żółtej, by uzyskać kolor  pomarańczowy (do dyni) lub czarnej (do głowy kota), ale również tu wszystko zależy od Twojej inwencji twórczej. Zdecyduj też, czy elementy takie jak oczy i nos wytniesz w uzyskanym kształcie, czy dokleisz je, wykorzystując masę cukrową w innym kolorze.

Innym rozwiązaniem może być stworzenie biszkoptowych duchów. W tym celu podłużne biszkopty należy zanurzyć do połowy w roztopionej polewie czekoladowej, a po jej wyschnięciu doczepić oczy z ciemnej posypki czekoladowej. Oto nasz przepis na udaną domową imprezę halloweenową!