Wczytuję dane...

Przygotuj się na Boże Narodzenie – jakie akcesoria do pierników wybrać?

Przygotuj się na Boże Narodzenie – jakie akcesoria do pierników wybrać?

Co roku w zazdrością spoglądasz na zdjęcia idealnych pierników, które zamieszczają w Internecie Twoje znajome? Nie pozwól, by w tym roku ta sytuacja znów się powtórzyła! Co prawda do świąt Bożego Narodzenia zostały nam jeszcze ponad dwa miesiące, jednak już zawczasu warto skompletować zestaw akcesoriów, dzięki którym będziesz mogła przygotować wyjątkowe pierniki bożonarodzeniowe.

Nie będziemy w tym artykule opisywać krok po kroku, jak zrobić pyszne pierniki bożonarodzeniowe – do tego tematu z pewnością wrócimy jeszcze w grudniu. Dziś chcielibyśmy tylko powiedzieć Ci, w jakie akcesoria cukiernicze musisz zaopatrzyć się do grudnia, by na Gwiazdkę zachwycić całą rodzinę wyjątkowymi, tradycyjnymi smakołykami. Zaczynamy!

Foremki, czyli najważniejsze akcesoria cukiernicze do pierników

Nie jest żadnym zaskoczeniem fakt, że podstawą do zrobienia pierników są odpowiednie foremki. Bez problemu znajdziesz formy silikonowe lub metalowe i plastikowe foremki w różnych kształtach. Najpopularniejsze to oczywiście serca, gwiazdki i tradycyjne „katarzynki”, ale przy odrobinie zaangażowania znajdziesz również sylwetki bałwana, Św. Mikołaja oraz foremki w kształcie płatka śniegu czy choinki.

Foremki powinnaś dobrać w zależności od tego, jakie pierniki chcesz przyrządzić. Jeśli mają to być grube i duże pierniki, lepsze będą foremki silikonowe, natomiast jeśli chcesz po prostu wykrawać kształty w cieście piernikowym, wystarczą wykrawacze. Do cienkiego ciasta nadadzą się plastikowe, natomiast do nieco grubszego lepsze będą metalowe.

Jakie inne akcesoria cukiernicze do pierników się przydadzą?

Samo wykrojenie pierników to tylko początek. Prawdziwym wyzwaniem jest ich ozdobienie. Zamiast przypadkowych kleksów z lukru, tym razem zrób piękne ozdoby, dzięki którym pierniki będą wyglądały jak z najlepszej cukierni.

W kwestii niezbędnych akcesoriów cukierniczych z pewnością trzeba wymienić też rękaw cukierniczy. Dzięki niemu z łatwością będziesz mogła zrobić na piernikach szlaczki, wzorki czy też takie elementy jak oczy – np. w przypadku piernika-bałwana.

Dobrym rozwiązaniem jest też ozdobienie pierników masą cukrową. W tym celu musisz zaopatrzyć się w masę cukrową w odpowiednim kolorze oraz narzędzia do modelowania jej. Dzięki skalpelowi oraz narzędziom do modelowania masy cukrowej bez problemu stworzysz takie elementy ozdobne jak gwiazdki, kółka i inne kształty, które później przykleisz do pierników. Do ozdobienia swoich bożonarodzeniowych smakołyków możesz użyć także czekoladowe wiórki oraz kolorową posypkę.