Wczytuję dane...

Rozpocznij nowy rok z Sugar Craft – kup nasze akcesoria cukiernicze!

Rozpocznij nowy rok z Sugar Craft – kup nasze akcesoria cukiernicze!

Okres świąteczno-noworoczny to czas, w którym wielu z nas podejmuje postanowienia noworoczne i decyduje się na spróbowanie swoich sił w nowym hobby. Doskonale wiemy, że w ostatnich latach w Polsce wzrasta zainteresowanie domowym cukiernictwem. Jeśli zatem także Ty zawsze marzyłaś o tym, by we własnej kuchni przygotowywać unikalne torty i kolorowe wypieki dla swoich najbliższych, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Chcesz w 2021 roku rozpocząć przygodę z cukiernictwem? Podpowiadamy, jakie akcesoria cukiernicze przydadzą Ci się w pierwszej kolejności!

Podstawa, czyli narzędzia do modelowania i inne akcesoria

Zapewne oglądając w cukierniczych witrynach lub na facebookowych fanpage’ach piękne, kolorowe artystyczne torty i ciasta nieraz zastanawiałaś się, czy trudno byłoby przygotować coś takiego w domowym zaciszu? Oczywiście, do modelowania figurek i ozdób są niezbędne pewne umiejętności manualne, ale tak naprawdę wiele tortów i innych smakołyków można wykonać za pomocą prostych metod. Niezbędne są jednak podstawowe akcesoria cukiernicze.

Na start przygody z artystycznym cukiernictwem nie potrzebujesz wielu skomplikowanych akcesoriów cukierniczych. Wystarczy Ci absolutna podstawa, czyli skalpel cukierniczy, narzędzia do modelowania o różnych końcówkach, wałek cukierniczy i silikonowa mata do wałkowania masy cukrowej. Co prawda część osób stara się zastępować te akcesoria cukiernicze tradycyjnymi przyrządami kuchennymi, ale nie jest to najlepszym rozwiązaniem. Nożyk kuchenny nie zapewni takiej precyzji cięcia jak skalpel i narzędzia do modelowania, a do drewnianego wałka – w przeciwieństwie do silikonowego cukierniczego – prawdopodobnie będzie się przyklejała masa cukrowa.

Warto też zaopatrzyć się w silikonowe foremki cukiernicze, jeśli chcesz spróbować swoich sił w pralinach i babeczkach. Nie warto kupować od razu wielu form, ale jeden rodzaj być może pozwoli Ci odkryć w sobie nową pasję.

Masa cukrowa i czekolady plastyczne

Wykonując swoje pierwsze artystyczne torty postępuj tak, jak zawsze. Twórz proste, okrągłe formy, które łatwo będzie pokryć masami i produktami cukierniczymi. Na początek przygody z cukiernictwem wystarczy Ci masa cukrowa i czekolada plastyczna. Oczywiście, masa cukrowa w jednym kolorze może być niewystarczająca do stworzenia kolorowego i interesującego tortu, ale na początku nie warto przesadzać z różnorodnością. Na start przygody ze smakołykami cukierniczymi zdecydowanie wystarczą Ci masy cukrowe w trzech kolorach.