Wczytuję dane...
Kod producenta: 01060215
Waga produktu: 5 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
105,00 PLN
Zawartość opakowania: 5 kg

MASA CUKROWA DAMA PWR - to gotowa masa cukrowa o dużej elastyczności umożliwiająca pokrycie dużej powierzchni tortu dość cienką warstwa lukru. Doskonale wybarwia się barwnikami w żelu, dzięki zawartości tłuszczu roślinnego nie pęka przy obkładaniu i nie kruszy się.

SKŁAD

cukier, syrop glukozowy, tłuszcz roślinny (z ziaren palmy olejowej, kokosowy), woda, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol E422, substancja zagęszczająca: guma ksantanowa E415, aromaty, barwnik E171

KOLOR

BIAŁY

SPOSÓB UŻYCIA / PRZEPIS NA OBKŁADANIE TORTÓW

Masę delikatnie wyrobić rękoma i rozłożyć na blacie posypanym cukrem pudrem lub na podkładzie z maty silikonowej. Rozwałkować masę na placek większy niż powierzchnia tortu (tak żeby pokrył również jego boki - zakład ok. 15 cm). Następnie za pomocą wałka lub na macie przenieść masę na tort (w celu dobrego przyklejenia masę cukrową kładziemy na tort pokryty masą maślaną). Obkładanie tortu masą zawsze zaczynaj od równego rozłożenia masy i dokładnego przyklejenia jej do powierzchni, a następnie stopniowo należy obklejać boki tortu od górnej krawędzi ku dołowi, tak żeby pod masą nie znalazło się powietrze. Wyrównaj górę i boki za pomocą packi cukierniczej, po czym dociśnij dolny brzeg przy podstawie i odetnij pozostałą część masy. Ozdoby do masy najlepiej przyklejać za pomocą kleju spożywczego lub niewielkiej ilości wody. Masę można malować barwnikami w żelu, za pomocą aerografu oraz barwnikami pudrowymi.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...
Polecamy