Wczytuję dane...
Kod producenta: 01060218
Waga produktu: 2.5 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
55,00 PLN
Zawartość opakowania: 2.5 kg

Masa cukrowa Dama Top, 2,5 kg

To niezbędny produkt każdego cukiernika. Pokrywa się nią powierzchnię tortu. Gotowa masa wymaga jedynie wyrobienia w rękach, a następnie rozwałkowania. Zaletą masy Cukrowa Dama TOP jest jej odporność na pękanie w trakcie obkładania tortu.

Jak korzystać z masy cukrowej Dama Top?

W razie przyklejania się masy cukrowej Damy Top 2,5 kg do powierzchni blatu podczas wałkowania warto posypać go cukrem pudrem. Biały kolor masy cukrowej łatwo jest zmienić przez użycie barwników spożywczych. Na torcie obłożonym masą można łatwo umieścić dodatkowe dekoracje, a do ich przyklejenia wystarczy klej spożywczy, zaś przy mniejszych ozdobach nawet odrobina wody. Na powierzchni obłożonego tortu można umieścić okolicznościowe napisy z barwników żelowych lub kremu – masa daje wiele możliwości.

skład: cukier, syrop glukozowy, tłuszcz roślinny, olej roślinny, substancja zakwaszająca, kwasek cytrynowy, aromaty

kolor: biały

sposób użycia / przepis na obkładanie tortów

masę delikatnie wyrobić rękoma i rozłożyć na blacie posypanym cukrem pudrem lub na podkładzie z maty silikonowej. rozwałkować masę na placek większy niż powierzchnia tortu (tak żeby pokrył również jego boki - zakład ok. 15 cm). następnie za pomocą wałka lub na macie przenieść masę na tort (w celu dobrego przyklejenia masę cukrową kładziemy na tort pokryty masą maślaną). obkładanie tortu masą zawsze zaczynaj od równego rozłożenia masy i dokładnego przyklejenia jej do powierzchni, a następnie stopniowo należy obklejać boki tortu od górnej krawędzi ku dołowi tak, żeby pod masą nie znalazło się powietrze. wyrównaj górę i boki za pomocą packi cukierniczej, po czym dociśnij dolny brzeg przy podstawie i odetnij pozostałą część masy. ozdoby do masy najlepiej przyklejać za pomocą kleju spożywczego lub niewielkiej ilości wody. masę można malować barwnikami w żelu za pomocą aerografu oraz barwnikami pudrowymi.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...
Polecamy