Wczytuję dane...
Kod producenta: 01060220
Waga produktu: 2.5 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
77,00 PLN
Zawartość opakowania: 2.5 kg

Masa cukrowa Dama Top Special, 2,5 kg

Służy do obkładania tortów cienką warstwą lukru. Jej biały kolor łatwo jest zmienić za pomocą barwników w żelu. Nie pęka w trakcie obkładania tortu.

Elastyczna masa Dama Top Special w pojemności 2,5 kg

Przed obkładaniem tortu masę Damę Top Special 2,5 kg należy ręcznie wyrobić, a następnie rozwałkować. W przypadku przyklejania się masy do blatu można posypać go cukrem pudrem bądź użyć silikonowej podkładki. Rozwałkowana masa powinna być nieco większa niż powierzchnia tortu, który chcemy pokryć. Masa bardzo dobrze przyklei się do tortu pokrytego masą maślaną. 

Wyjątkowe dekoracje z masą Dama Top Special

Na torcie pokrytym masą cukrową warto umieścić ozdoby. Do ich przyklejenia wystarczy odrobina wody lub, w trudniejszych przypadkach, klej spożywczy. Częstą spotykaną praktyką jest pisanie na torcie z wykorzystaniem barwników żelowych.

skład: cukier, syrop glukozowy, tłuszcz roślinny, olej roślinny, substancja zakwaszająca - kwasek cytrynowy, aromaty

kolor: biały

sposób użycia / przepis na obkładanie tortów

masę delikatnie wyrobić rękoma i rozłożyć na blacie posypanym cukrem pudrem lub na podkładzie z maty silikonowej. rozwałkować masę na placek większy niż powierzchnia tortu (tak żeby pokrył również jego boki - zakład ok. 15 cm). następnie za pomocą wałka lub na macie przenieść masę na tort (w celu dobrego przyklejenia masę cukrową kładziemy na tort pokryty masą maślaną). obkładanie tortu masą zawsze zaczynaj od równego rozłożenia masy i dokładnego przyklejenia jej do powierzchni, a następnie stopniowo należy obklejać boki tortu od górnej krawędzi ku dołowi, tak żeby pod masą nie znalazło się powietrze. wyrównaj górę i boki za pomocą packi cukierniczej, po czym dociśnij dolny brzeg przy podstawie i odetnij pozostałą część masy. ozdoby do masy najlepiej przyklejać za pomocą kleju spożywczego lub niewielkiej ilości wody. masę można malować barwnikami w żelu, za pomocą aerografu oraz barwnikami pudrowymi.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...
Polecamy