Wczytuję dane...
Kod producenta: 01060234
Waga produktu: 1 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
42,00 PLN
Zawartość opakowania: 1 kg

Masa cukrowa Rainbow, czerwona, 1 kg

Znajduje zastosowanie przy pokrywaniu tortów oraz przy formowaniu jadalnych ozdób. Pomieszanie czerwonej masy z masą w innym kolorze pozwala na uzyskanie wielu kolorów pośrednich. Przykładowo dodatek białej masy nada całości pastelowego odcienia.

Zastosowanie czerwonej masy cukrowej

Masa staje się plastyczna po niedługim czasie wyrabiania w rękach. Aby zapobiec przyklejeniu się masy do powierzchni blatu warto posypać go uprzednio cukrem pudrem bądź skorzystać z silikonowej podkładki. Przestrzenne elementy dekoracji łatwo formuje się w rękach, przy wycinaniu płaskich ozdób warto posłużyć się foremką i nożem. Masa cukrowa Raimbow czerwona – 1 kg, po zastygnięciu staje się niezwykle wytrzymała, dzięki czemu nie jest potrzebne stosowanie podpórek w postaci wykałaczek i drucików.


skład: cukier, syrop glukozowy, tłuszcz roślinny (palmowy, kokosowy), skrobia kukurydziana, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol e422, woda, naturalny aromat waniliowy, substancja zagęszczająca: guma ksantanowa e415, regulator kwasowości e330, kwas cytrynowy, barwniki: e120-e160a-e100

kolor: czerwony

sposób użycia / przepis na obkładanie tortów

masę delikatnie wyrobić rękoma i rozłożyć na blacie posypanym cukrem pudrem lub na podkładzie z maty silikonowej. rozwałkować masę na placek większy niż powierzchnia tortu (tak żeby pokrył również jego boki - zakład ok. 15 cm). następnie za pomocą wałka lub na macie przenieść masę na tort (w celu dobrego przyklejenia masę cukrową kładziemy na tort pokryty masą maślaną). obkładanie tortu masą zawsze zaczynaj od równego rozłożenia masy i dokładnego przyklejenia jej do powierzchni, a następnie stopniowo należy obklejać boki tortu od górnej krawędzi ku dołowi, tak żeby pod masą nie znalazło się powietrze. wyrównaj górę i boki za pomocą packi cukierniczej, po czym dociśnij dolny brzeg przy podstawie i odetnij pozostałą część masy. ozdoby do masy najlepiej przyklejać za pomocą kleju spożywczego lub niewielkiej ilości wody. masę można malować barwnikami w żelu, za pomocą aerografu oraz barwnikami pudrowymi. przy wykonywaniu ozdób delikatnych należy pomieszać rainbow paste z princess paste nadając jej tym samym większej elastyczności i trwałości kształtu.

 
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...
Polecamy