Wczytuję dane...

Trzy pomysły na wyjątkowy tort urodzinowy dla dziecka

Trzy pomysły na wyjątkowy tort urodzinowy dla dziecka

Urodziny dziecka to wyjątkowy dzień, podczas którego nie może zabraknąć wyjątkowych słodkości. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz z tej okazji rodzinną uroczystość, czy pomagasz dziecku w zorganizowaniu przyjęcia dla jego przyjaciół, najważniejszym elementem zawsze jest tort urodzinowy.

Tort urodzinowy można oczywiście kupić w cukierni, jednak jeszcze lepiej przygotować go samodzielnie. Dzięki temu nie tylko masz większą pewność, że jego smak trafi w gust Twojej pociechy, ale również całość możesz udekorować w wyjątkowy sposób, odpowiadający zainteresowaniom lub charakterowi dziecka. Oto kilka naszych pomysłów na tort urodzinowy dla dziecka.

Postaw na smak, czyli naked cake

Pierwsza z naszych propozycji to tort, który właściwie pozbawiony jest elementów dekoracyjnych, co jednak nie oznacza, że nie prezentuje się okazale! Naked cake to po prostu ciasto przełożone kremem i nie obłożone masą cukrową. Dzięki temu nagi tort jest słodkością bardzo delikatną, która wręcz rozpływa się w ustach.

Ze względu na to, że naked cake może sprawiać wrażenie tortu „nieukończonego”, do jego dekorowania najlepiej sprawdzą się smaczne dodatki, takie jak praliny czy owoce, które można ułożyć na samej górze. Nie zapomnij też o tradycyjnych świeczkach!

Tort w stylu angielskim w masie cukrowej

Osobom, które chciałyby przygotować bardziej artystyczny tort, ale nie mają wystarczająco dużo czasu lub nie posiadają dużych zdolności artystycznych, polecamy tort w stylu angielskim w masie cukrowej. Jest to standardowy tort, który można przygotować wedle własnych preferencji, a następnie nakryć rozwałkowaną, elastyczną masą w wybranym kolorze.

Już sama barwa sprawi, że tort nabierze wyjątkowego, dziecięcego charakteru. Dodając do tego czekoladowe dekoracje, jadalne cyferki odpowiadające liczbie lat jubilata, oraz wykonane przy pomocy rękawa cukierniczego ozdobniki uzyskasz zachwycający tort urodzinowy dla dziecka.

Tort artystyczny – propozycja dla zaawansowanych

Trzeci z naszych tortów urodzinowych dla dziecka to zaawansowana propozycja dla osób, które mają więcej czasu i mogą pochwalić się zdolnościami cukierniczymi. Tort artystyczny wymaga wiele cierpliwości i akcesoriów cukierniczych, ale efekt, jaki uzyskasz, będzie cudowny.

Na początku musisz przygotować tradycyjny tort i obłożyć go masą cukrową w wybranym kolorze. Następnie, przy pomocy rękawa cukierniczego, foremek oraz narzędzi do modelowania w masie i czekoladzie plastycznej możesz wykonać różne dekoracje i ozdoby, związane na przykład z hobby Twojego dziecka czy ulubioną bajką. Taki tort z pewnością zachwyci wszystkich gości!