Wczytuję dane...
Kod producenta: 01060256
Waga produktu: 1 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
33,00 PLN
Zawartość opakowania: 1 kg

Masa cukrowa Rainbow - różowa 1kg

Produkt od razu jest gotowy do użycia. Masę można mieszać z masami w innych kolorach, co pozwala na uzyskiwanie wielu odcieni. Produkt znajduje szerokie zastosowanie w cukiernictwie.

Pokrywanie tortów masą Rainbow

Przed nałożeniem na tort masę wystarczy przez chwilę wyrabiać w rękach, a następnie rozwałkować na placek nieco większy niż powierzchnia tortu. Masa cukrowa najlepiej trzyma się powierzchni pokrytej masą maślaną. W przypadku przyklejania się masy do blatu warto posypać go cukrem pudrem.

Wyrób dekoracji

Z masy cukrowej Rainbow można przygotować zarówno ozdoby płaskie, jak i dekorację przestrzenną. Przy bardziej delikatnych ozdobach warto dodać masę do figurek Princess, która wzmocni masę cukrową. W wycinaniu płaskich kształtów pomocne będą foremki silikonowe.

skład: cukier, syrop glukozowy, tłuszcz roślinny (palmowy, kokosowy), skrobia kukurydziana, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol e422, woda, naturalny aromat waniliowy, substancja zagęszczająca: guma ksantanowa e415, barwnik: e120 koszenila

kolor: różowy

sposób użycia / przepis na obkładanie tortów

masę delikatnie wyrobić rękoma i rozłożyć na blacie posypanym cukrem pudrem lub na podkładzie z maty silikonowej. rozwałkować masę na placek większy niż powierzchnia tortu (tak żeby pokrył również jego boki - zakład ok. 15 cm). następnie za pomocą wałka lub na macie przenieść masę na tort (w celu dobrego przyklejenia masę cukrową kładziemy na tort pokryty masą maślaną). obkładanie tortu masą zawsze zaczynaj od równego rozłożenia masy i dokładnego przyklejenia jej do powierzchni, a następnie stopniowo należy obklejać boki tortu od górnej krawędzi ku dołowi, tak żeby pod masą nie znalazło się powietrze. wyrównaj górę i boki za pomocą packi cukierniczej, po czym dociśnij dolny brzeg przy podstawie i odetnij pozostałą część masy. ozdoby do masy najlepiej przyklejać za pomocą kleju spożywczego lub niewielkiej ilości wody. masę można malować barwnikami w żelu, za pomocą aerografu oraz barwnikami pudrowymi. przy wykonywaniu ozdób delikatnych należy pomieszać rainbow paste z princess paste nadając jej tym samym większej elastyczności i trwałości kształtu.

 
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...
Polecamy