Wczytuję dane...
Waga produktu: 5 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
273,00 PLN
Zawartość opakowania: 5 kg

Czekolady z linii RENO są produkowane z najwyższą starannością. Do ich wykonania używane jest kakao pochodzące z różnych regionów świata, aby każdej z czekolad nadać wyjątkowy smak, aromat, wygląd i konsystencję. W czekoladach ciemnych najkorzystniejsze są mieszanki z Wybrzeża Kości Słoniowej, Ghany, Ekwadoru i Nigerii, które dają produktowi moc i trwały aromat zamknięty w owocu kakaowca. Czekolady mleczne są uzyskiwane z mieszanek z Wybrzeża Kości Słoniowej, Madagaskaru i Jawy, które wnoszą delikatny, doskonale zrównoważony, pełny aromat i harmonijny, karmelowy smak. Czekolady białe są dopracowane w najwyższym stopniu. Do ich produkcji użyliśmy ekwadorskiego masła kakaowego, które nadaje wyjątkowy korzenny, smak i egzotyczny zapach. W produkcji czekolady typu gianduja, używamy tych samych rodzajów kakao, co w czekoladzie mlecznej. Dodawane są selekcjonowane, prażone orzechy laskowe w postaci pasty, które nadają wyjątkowe, niepowtarzalne cechy organoleptyczne. Wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje czekolady: 

CZEKOLADA CIEMNA 
CZEKOLADA MLECZNA 
CZEKOLADA BIAŁA 
CZEKOLADA GIANDUJA
 

Każdy z tych rodzajów może być wyprodukowany z różną zawartością tłuszczów ogółem (masło kakaowe - tłuszcz mleczny - olej z orzechów laskowych). W handlu zawartość tłuszczów ogółem wyraża się procentowo w przedziałach minimum-maksimum, np. 26-28, 28-30, 30-32, 32-34 itp., jest to ważne ponieważ określa zarówno lepkość, jak i poziom cenowy. Czekolady 26-28, 28-30, 30-32 mają wysoką lepkość i są używane prawie wyłącznie do wyrobów formowanych, jaj i tabliczek, podczas gdy czekolady od 34-36 i wyżej są przeznaczone do oblewania i do pralin. Czekolada 32-34 znajduje zastosowanie zarówno do wyrobów formowanych, jak i pralin. Ważnym parametrem oprócz lepkości jest granica płynięcia, którą można opisać jako tendencję płynnej czekolady do spływania pod własnym ciężarem. Na przykład wysoka granica płynności wskazuje, że czekolada jest mało płynna, a więc nadaje się do produkcji jajek wielkanocnych. Po określeniu typu czekolady użytkownik może wybrać inne cechy, które identyfikują czekoladę z punktu widzenia organoleptycznego. Są to:

  • Zawartość kakao
  •  Kolor, smak, zapach
  •  Stopień przemiału

Receptura i wyselekcjonowane składniki nie wystarczą do uzyskania wysokiej jakości. Bardzo ważną rolę odgrywają także stopień zmielenia i konszowanie.

Charakterystyka:

Zawartość masła kakowego: 41-43%

Płynność: 5

Temperatura rozpuszczania: 45-50'C

Temperatura temperowania: 30-32'C

Przeznaczenie: tabliczki czekolady, praliny, powłoki, figurki czekoladowe, ganasz, mus.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...
Polecamy