Wczytuję dane...
Kod producenta: 01060197
Waga produktu: 5 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
185,00 PLN
Zawartość opakowania: 5 kg

Masa cukrowa Dama Top, 5 kg

Wysokiej jakości masa cukrowa Dama Top 5 kg jest półproduktem, który dzięki zawartości tłuszczów cechuje się podwyższoną elastycznością. To sprawia, że przy nakładaniu nawet cienkiej warstwy nie pęka i nie kruszy się. Obkładanie tortów masą polega na wyrobieniu masy, rozwałkowaniu i starannemu nałożeniu na powierzchnię.

Biała masa cukrowa Dama Top 5 kg - zastosowania

Uniwersalna masa cukrowa Dama Top sprawdza się doskonale do pokrywania dużych powierzchni delikatną i trwałą warstwą lukru. Biały kolor umożliwia dodanie barwnika spożywczego w celu uzyskania pożądanej barwy pasty.

Prosty skład i zwiększona elastyczność

Skład produktu obejmuje cukier, syrop glukozowy, tłuszcz rośliny oraz kwasek cytrynowy i aromaty. Dzięki temu masa cukrowa dama top 5kg jest bardziej odporna od klasycznej masy na pękanie i kruszenie - ma lepszą elastyczność.

skład: cukier, syrop glukozowy, tłuszcz roślinny, olej roślinny, substancja zakwaszająca, kwasek cytrynowy, aromaty

kolor: biały

sposób użycia / przepis na obkładanie tortów

masę delikatnie wyrobić rękoma i rozłożyć na blacie posypanym cukrem pudrem lub na podkładzie z maty silikonowej. rozwałkować masę na placek większy niż powierzchnia tortu (tak żeby pokrył również jego boki - zakład ok. 15 cm). następnie za pomocą wałka lub na macie przenieść masę na tort (w celu dobrego przyklejenia masę cukrową kładziemy na tort pokryty masą maślaną). obkładanie tortu masą zawsze zaczynaj od równego rozłożenia masy i dokładnego przyklejenia jej do powierzchni, a następnie stopniowo należy obklejać boki tortu od górnej krawędzi ku dołowi, tak żeby pod masą nie znalazło się powietrze. wyrównaj górę i boki za pomocą packi cukierniczej, po czym dociśnij dolny brzeg przy podstawie i odetnij pozostałą część masy. ozdoby do masy najlepiej przyklejać za pomocą kleju spożywczego lub niewielkiej ilości wody. masę można malować barwnikami w żelu, za pomocą aerografu oraz barwnikami pudrowymi.

 
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...
Polecamy