Wczytuję dane...
Kod producenta: 01060289
Waga produktu: 0.25 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
15,00 PLN
Zawartość opakowania: 0.25 kg

Masa cukrowa Rainbow, niebieska, 250 g

Masa cukrowa jest bardzo często wykorzystywana przez cukierników. Można ją mieszać z masami cukrowymi Rainbow w innych kolorach, co pozwoli na uzyskanie nowych odcieni. Masa cukrowa Rainbow wymaga wyłącznie krótkiego wyrabiania w rękach, jest od razu gotowa do użycia.

Wysokiej jakości masa Rainbow w kolorze niebieskim

Masę cukrową Rainbow można wykorzystać do pokrywania tortów. W tym celu wyrobioną masę należy rozwałkować na placek wielkości powierzchni, którą chcemy pokryć. Najłatwiej będzie ją przykleić do masy maślanej na torcie. Jeśli w trakcie wałkowania masa przykleja się do blatu, warto posypać go cukrem pudrem. 

Masa cukrowa Rainbow – niebieska 250 g, stosowana jest też do wyrabiania przestrzennych dekoracji. W przypadku bardziej delikatnych ozdób można do niej dodać masę do figurek Princess, co zwiększy jej wytrzymałość.

skład: cukier, syrop glukozowy, tłuszcz roślinny (palmowy, kokosowy), skrobia kukurydziana, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol e422, woda, naturalny aromat waniliowy, substancja zagęszczająca: guma ksantanowa e415, barwnik: e133 błękit brylantowy fcf

kolor: niebieski

sposób użycia / przepis na obkładanie tortów

masę delikatnie wyrobić rękoma i rozłożyć na blacie posypanym cukrem pudrem lub na podkładzie z maty silikonowej. rozwałkować masę na placek większy niż powierzchnia tortu (tak żeby pokrył również jego boki - zakład ok. 15 cm). następnie za pomocą wałka lub na macie przenieść masę na tort (w celu dobrego przyklejenia masę cukrową kładziemy na tort pokryty masą maślaną). obkładanie tortu masą zawsze zaczynaj od równego rozłożenia masy i dokładnego przyklejenia jej do powierzchni, a następnie stopniowo należy obklejać boki tortu od górnej krawędzi ku dołowi, tak żeby pod masą nie znalazło się powietrze. wyrównaj górę i boki za pomocą packi cukierniczej, po czym dociśnij dolny brzeg przy podstawie i odetnij pozostałą część masy. ozdoby do masy najlepiej przyklejać za pomocą kleju spożywczego lub niewielkiej ilości wody. masę można malować barwnikami w żelu, za pomocą aerografu oraz barwnikami pudrowymi. przy wykonywaniu ozdób delikatnych należy pomieszać rainbow paste z princess paste nadając jej tym samym większej elastyczności i trwałości kształtu.

 
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...
Polecamy