Wczytuję dane...
Kod producenta: 01060270
Waga produktu: 0.25 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
14,00 PLN
Zawartość opakowania: 0.25 kg

Masa cukrowa Rainbow – różowa, 250 g

Służy do pokrywania tortów okolicznościowych oraz wykonywania jadalnych ozdób. Duży wybór kolorów mas cukrowych, a także możliwość ich wzajemnego mieszania, pozwalają na uzyskiwanie wielu nowych odcieni. 

Sposób użycia różowej masy

Przed przystąpieniem do pracy należy ręcznie wyrobić masę cukrową. Stanie się dzięki temu plastyczna, co pozwoli na dalszą jej obróbkę. Przygotowując masę cukrową Rainbow – różową 250 g do pokrycia tortu, najpierw należy ją rozwałkować na placek nieco większy niż powierzchnia tortu. Podczas wyrabiania ozdób mogą się przydać silikonowe foremki i nożyk. W przypadku bardziej delikatnych dekoracji warto zmieszać masę cukrową z masą do figurek Princess (dostępna w sklepie), co zwiększy jej wytrzymałość. Przygotowaną ozdobę można przykleić klejem spożywczym.

skład: cukier, syrop glukozowy, tłuszcz roślinny (palmowy, kokosowy), skrobia kukurydziana, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol e422, woda, naturalny aromat waniliowy, substancja zagęszczająca: guma ksantanowa e415, barwnik: e120 koszenila

kolor: różowy

sposób użycia / przepis na obkładanie tortów

masę delikatnie wyrobić rękoma i rozłożyć na blacie posypanym cukrem pudrem lub na podkładzie z maty silikonowej. rozwałkować masę na placek większy niż powierzchnia tortu (tak żeby pokrył również jego boki - zakład ok. 15 cm). następnie za pomocą wałka lub na macie przenieść masę na tort (w celu dobrego przyklejenia masę cukrową kładziemy na tort pokryty masą maślaną). obkładanie tortu masą zawsze zaczynaj od równego rozłożenia masy i dokładnego przyklejenia jej do powierzchni, a następnie stopniowo należy obklejać boki tortu od górnej krawędzi ku dołowi, tak żeby pod masą nie znalazło się powietrze. wyrównaj górę i boki za pomocą packi cukierniczej, po czym dociśnij dolny brzeg przy podstawie i odetnij pozostałą część masy. ozdoby do masy najlepiej przyklejać za pomocą kleju spożywczego lub niewielkiej ilości wody. masę można malować barwnikami w żelu, za pomocą aerografu oraz barwnikami pudrowymi. przy wykonywaniu ozdób delikatnych należy pomieszać rainbow paste z princess paste nadając jej tym samym większej elastyczności i trwałości kształtu.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...
Polecamy